Strefa Użytkownika

Wycieczka Kętrzyn-Reszel-Święta Lipka 2018-09-29

29 września 2018 roku - to już widoczna jesień, ale dzień jeszcze ciepły. Realizujemy planowaną od dawna wycieczkę. Program przewiduje udział w warsztatach zdobienia bombek w Konsulacie Świętego Mikołaja  w Kętrzynie. W tym roku na choince każdego z uczetników zawiśnie własnoręcznie wykonana bombka!  Mimo, że na święta Bożego Narodzenia musimy czekać jeszcze trzy miesiące nam udzielił się już świąteczny nastrój.

Kolejnym punktem był Reszel. To piękne miejsce ze średniowieczną zabudową. Należy tam zwolnić! Reszel to Slow City - miasto promujące kulturę przyjemnego, spokojnego życia. W zwolnionym tempie zwiedziliśmy miasteczko i jego najważniejsze zabytki: zamek biskupów warmińskich gotycki most, część murów z basztami, trzynawowy kościół farny Piotra i Pawła z 1348 r.  W drodze powrotnej do Giżycka nie mogliśmy pominąć Sanktuarium w Świętej Lipce. To miejsce mozna odwiedzać wielokrotnie - jest tego warte.  Wysłuchanie koncertu organowego było dodatkową atrakcją.

Naszym przewodnikiem była Pani Anna Wnuk, która przekazała wiele ciekawostek dotyczących odwiedzanych dzisiaj miejsc. Powiedzenie, że cudze chwalicie, swego nie znacie potwierdziło swoją aktualność. 

Dzisiejsza wycieczka była naszym kolejnym wspólnym wyjazdem i wszystkim uczestnikom dostarczyła wielu miłych wrażeń, radości i odpoczynku.

Wycieczka odbyła sie w ramach zadania pn. "Nie daj się stresowi. Otwórz drzwi i wyjdź!" dofinansowanego przez Zarząd Województwa Warmisko-Mazurskiego w Olsztynie i Zarząd Powiatu w Giżycku.