Strefa Użytkownika

I po konferencji

 

Szanowni Państwo

 

Obecny 2017 rok jest szczególny dla całego środowiska parkinsonowskiego.

200 lat temu angielski lekarz James Parkinson opisał objawy choroby Parkinsona. Dla naszego stowarzyszenia jest podwójnie szczególny- obchodzimy 5 rocznicę działalności. Korzystając z tej okazji zorganizowaliśmy wspólnie z Giżyckim Szpitalem konferencję pn. „Przychodzi Parkinson do lekarza” , podczas której mówiliśmy o chorobie i sytuacji chorych na Parkinsona w Polsce.

Była to również okazja do przekazania słów wdzięczności i podziękowań tym, którzy nam pomagają.

Bardzo dziękujemy Pani Marii Popieluch i Panu Julianowi Tomalczykowi, których uznajemy za rodziców chrzestnych naszego Stowarzyszenia za zmotywowanie do jego założenia i nieustanne wspieranie. Decyzją Walnego Zgromadzenia przyznaliśmy im „ Tulipana wdzięczności”.

Wolontariuszkom - paniom Jadwidze Florczyk i Teresie Wołoszyn bardzo dziękujemy za poświęcany czas i zaangażowanie.

Dziękujemy wszystkim instytucjom i osobom, które w ciągu pięciu lat naszego funkcjonowania udzielały pomocy lub taką pomoc deklarowały. Daje  to poczucie bezpieczeństwa chorym, a działaczom motywację do dalszej pracy społecznej.

Dziękujemy również tym, którzy zaangażowali się w organizację konferencji i udzielili nam pomocy: prelegentom za wygłoszone pro bono prelekcje, Szpitalowi Giżyckiemu na ręce dyrektora Dariusza Baniewskiego i dyrektor Małgorzacie Mistera, młodzieży ze Szkolnego Koła Carits przy Zespole Szkól Elektronicznych i Informatycznych im KEN w Giżycku, sponsorom: Powiatowi Giżyckiemu, Okręgowej Spóldzielni Mleczarskiej w Giżycku, Fundacji "Żyć z chorobą Parkinsona", Fundacji 'Neuca dla zdrowia", Fundacji Toruńskich Zakladów Materiałów Opatrunkowych, Fundacji Biofarm, Fundacji Nutricia, pani Marii Popieluch oraz anonimowym fundatorom.

Dziękuję bardzo serdecznie członkom zespołu Czerwony Tulipan za wspaniały wieczór i wyjątkową atmosferę podczas koncertu.

Dziękuję członkom Stowarzyszenia – za angażowanie się w działalność Stowarzyszenia i organizację naszego wydarzenia oraz wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób nam pomagają.

 

Prezes Stowarzyszenia

Iwona Kiczyńska

 

Zapraszam Państwa do obejrzenia relacji z tego wydarzenia i wybranych fragmentów:

1. Rozpoczęcie: https://youtu.be/j0gAU8pPw3E

2. Dr Andrzej Tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=pG0wZG8bFoE&t=28s

3. Zofia Tomalczyk: https://youtu.be/-kPqdvEmlmg

4. Iwona Kiczyńska:  https://youtu.be/KQ2pcWAIsrc

5. Relacja z  koncertu   "Czerwony Tulipan giżyckim Tulipanom": https://youtu.be/bmg49ADR8jU

6. Relacja radia 5.com z naszej konferencji znajduje się pod adresem>

https://radio5.com.pl/przychodzi-parkinson-do-lekarza/