Strefa Użytkownika

"Nie dam się zjeść stresowi" - relacja

Giżyckie Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona, ich Rodzin i Przyjaciół „Tulipany” w Giżycku zorganizowało czwarte, ostatnie już spotkanie w ramach zadania pn. „Nie dam się zjeść stresowi”. Tym razem zaproponowaliśmy zainteresowanym muzykoterapię. Spotkanie odbyło się w andrzejkowe przedpołudnie  28 listopada 2015r i poprowadziła je pani Katarzyna Kowal Łepkowska.

 Muzyka i taniec jest jedną z najdoskonalszych form terapii ponieważ angażuje istotę ludzką całościowo, to jest jej ciało, umysł i duszę. Stymuluje aktywność psychiczną i fizyczną człowieka. Medycyna wykorzystuje muzykoterapię jako pomoc w walce z chorobami. Jest też niezwykle skutecznym lekiem przedłużającym młodość osób „trzeciego wieku” oraz stanowi doskonały sposób na „zresetowanie się” po całym dniu pracy i stresu.

Aktywność  była dostosowana do możliwości osób z ograniczeniami ruchowymi i okazało się, że tańczyć można również na siedząco! Piękna muzyka, spontaniczność, przyjazna atmosfera spowodowała, że poczuliśmy się zrelaksowani i odprężeni. I o to właśnie chodziło:)

W ramach projektu oprócz muzykoterapii, odbyły się spotkania warsztatowe z psychologiem, fizjoterapeutą i marsz z kijami nordic walking.

Projekt pn. „Nie dam się zjeść stresowi” jest współfinansowany ze środków Powiatu Giżyckiego.

 

 

Muzykoterapia