Strefa Użytkownika


Konferencja

Zapraszamy Państwa na IV Konferencję organizowaną przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Giżycku p.t.: „Oswoić lęki i trudności dziecka – zauważ, pomóż, wspieraj”, która odbędzie się 17 maja 2019 roku.

Honorowy patronat Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy

www.prezydent.pl

Czas: godz. 9.00 – 15.00;

Miejsce: Ekomarina Giżycko, ul. Dąbrowskiego 14, 11-500 Giżycko.


            W ramach organizowanej konferencji planowane są prelekcje doświadczonych, wysokiej klasy specjalistów: lekarza psychiatry, psychologa, pedagoga czy również rodzica dziecka aktualnie borykającego się z mutyzmem wybiórczym oraz rodzica, którego dziecko pokonało ten problem.

            Lęków występujących u dzieci jest wiele, ale czy każdy wymaga od razu specjalistycznych działań?

Nasi prelegenci szczegółowo omówią, które z nich, choć niepokojące, to jednak mieszczą się w granicach normy oraz w przypadku, których należy podjąć konkretne strategie terapeutyczne i kiedy.

To, że rola rodzica w procesie wychowania jest kluczowa wie każdy, ale na konferencji dowiemy się jaki jest wpływ lękowej osobowości opiekuna na rozwój dziecka, czym są i czym skutkują błędy wychowawcze, takie jak m.in.: straszenie dzieci, nadopiekuńczość.

Nie zabraknie również tematów z obszaru zaburzeń psychicznych występujących u osób z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem i zespołem Aspergera.

Szczególne miejsce na naszej konferencji przypadło jednak tematowi MUTYZMU WYBIÓRCZEGO, który nadal jest mało znany zarówno w środowisku specjalistów, nauczycieli, jak i rodziców, a jednocześnie dotyka wiele osób.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Rejestracji dokonujemy przez formularz zgłoszeniowy, który dostępny będzie na stronie soswgizycko.pl już 6 marca. www.soswgizycko.pl/konferencje-szkolenia

Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie.


W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu:

Katarzyna Wójtowicz tel.: 695 358 234.

Do zobaczenia!