Strefa Użytkownika

Wojewódzki Zlot Wolontariuszy w Rucianem- Nidzie 15-17.05.2015 r.

Zlot Wiolontariuszy 2015

Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu, Sieć Wolontariat Warmii i Mazur, Federacja Organizacji Socjalnych FOSa oraz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży serdecznie zapraszają wszystkich wolontariuszy oraz koordynatorów pracy wolontariuszy z woj. warmińsko - mazurskiego na

 

Wojewódzki Zlot Wolontariuszy w Rucianem- Nidzie

 

Start: 15 maja (godzina 14:00)

Koniec: 17 maja (godzina 13:00)

W programie przewidziane są szkolenia:

- dla koordynatorów pracy wolontariuszy, które obejmować będzie takie zagadnienia jak organizacje przyjazne wolontariuszom, skuteczna rekrutacja i owocna współpraca z wolontariuszami - studium przypadku (program szkolenia – załącznik nr 3)

- dla wolontariuszy - obejmować będzie zagadnienia specyfiki działalności organizacji pozarządowych funkcjonujących w obszarze pomocy społecznej na terenie woj. warmińsko - mazurskiego oraz zagadnienia realizacji własnych pasji i zainteresowań poprzez wolontariat - zdobywania doświadczenia zawodowego.

 

Nocleg i wyżywienie zapewniają organizatorzy w Schronisku Młodzieżowym przy Internacie Zespołu Szkół Leśnych, ul. Polna 2, 12-220 Ruciane-Nida.

 

Do dyspozycji uczestników (wolontariuszy i koordynatorów) będą pokoje i sala szkoleniowa. Prosimy o zabranie śpiworów i ręczników!

 

Zapewniamy świetną zabawę, tłumy ciekawych ludzi oraz bogatą część merytoryczną :)

 

Dojazd we własnym zakresie.

Niepełnoletni uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą zgody rodziców na udział w zlocie oraz wyznaczenie w niej opiekuna (pełnoletniego) tj. załącznik nr 2.

Zapisów na zlot można dokonywać tylko poprzez formularz zgłoszeniowy załącznik nr 1.

 

Zapisów na szkolenie dla koordynatorów pracy wolontariuszy można dokonać tylko poprzez formularz zgłoszeniowy – załącznik nr 4

Liczba miejsc jest ograniczona (50 osób), na zgłoszenia czekamy do 8 maja 2015 r., do godz. 9:00. Decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Zlotu (załącznik nr 5) oraz Programem Zlotu (załącznik nr 6).

 

Odpowiedzi na wszystkie pytania udzielimy droga e-mailową:

elblag@wolontariat.org.pl

lub telefoniczną: 55 235 18 85

 

Dokumenty do pobrania - plik ZIP

Wojewódzki Zjazd Wolontariuszy w Rucianem Nidzie

Wojewódzki Zjazd Wolontariuszy w Rucianem Nidzie

 

 

Zadanie „Wariacje z wolontariatem- promocja i rozwój wolontariatu na Warmii i Mazurach ” zrealizowane przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.