Strefa Użytkownika

Półzimowisko " Integracyjne bezpieczne ferie 7"

A nam nie jest nudno!

       Dzięki pomocy rodziców oraz darczyńców, współpracy z dyrekcją ZSz nr 1 w  Giżycku, dyrektorom Miejskiego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Giżycku i Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku   Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „ Podaruj dziecku radość”  zorganizowało już po raz siódmy w ZSz nr 1   dwutygodniowe półzimowisko.

     W tym roku było nas wyjątkowo dużo, bo aż 85 uczestników. Wypoczywały  zarówno sześciolatki jak i gimnazjaliści w pięciu grupach, w tym jedna sportowa.  Byliśmy już w Parku Wodnym w Wilkasach na pływalni i ściance wspinaczkowej .

W  kętrzyńskim kinie Gwiazda przeżywaliśmy przygody z misiem Paddingtonem, a gimnazjaliści poznali historię Twierdzy Boyen  i upiekli wspólnie kiełbaski.  Wzięliśmy też udział w konkursie plastycznym Bezpiecznie zimą oraz Uzależnieniom mówię, nie! , gdzie nagrody ufundowało nam Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku. Odbył się też konkurs literacko-plastyczny Las w zimowej szacie oraz quiz wiedzy- Przyroda zimą, z nagrodami pozyskanymi z Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich.

      Z okazji zbliżających się Walentynek mogliśmy ulepić własnoręcznie gliniane serca w pracowni artystycznej przy Muzeum Kultury  w Węgorzewie. W kręgielni Bowling Pub  ćwiczyliśmy celne rzuty. Nasi najmłodsi też dzielnie się spisywali.

      W pamięci zostanie nam też miła wizyta w Ekomuzeum u Jeziorowskich. Tam pod okiem animatorów robiliśmy kukiełki z drewnianych łyżek, smażyliśmy czeburieki i ubijaliśmy masło.

        W Parczu, koło Kętrzyna odwiedziliśmy Wioskę św. Mikołaja, gdzie stworzyliśmy listę postanowień noworocznych , a do magicznej niszczarki wrzuciliśmy złe uczynki. Tam też tańczyliśmy śniegową sambę i dekorowaliśmy maski karnawałowe.

     W Okrągłem  uczyliśmy się zjeżdżać na nartach.  W Suwałkach szaleliśmy w Aquaparku, a w kinie Lumiere oglądaliśmy Pingwiny z Madagaskaru. Nie ominęliśmy też posiłku w McDonald’s. Przed nami jeszcze zimowe szaleństwo na sankach w Lesie Miejskim  oraz dzień kulinarny i przygotowane przez najmłodszych przedstawienie „ Bajka o królowej Letycji”.

     Tak pracowicie i wesoło  mijają nam ferie. Nie mamy czasu na nudę, bo co dzień czeka nas nowe wyzwanie.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli organizację półzimowiska!

Uczniowie ZSz nr 1 w Giżycku- uczestnicy półzimowiska  z wychowawcami.

Zdjęcia  w Galerii