Strefa Użytkownika

INTEGRACYJNE BEZPIECZNE FERIE 9

INTEGRACYJNE BEZPIECZNE FERIE 9 - PÓŁZIMOWISKO W SZKOLE

Integracyjne bezpieczne ferie 9 to kolejne pełne atrakcji półzimowisko zorganizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych- „Podaruj dziecku radość” w Zespole Szkół nr 1 w Giżycku.

Stu uczniów, nie tylko z naszej szkoły, ale też z SP nr 7 i SP nr 4, miało zapewnioną opiekę, wyżywienie  i aktywny wypoczynek przez 9 godzin dziennie.

Każda grupa na początku zapoznała się z regulaminem wypoczynku zimowego i rozpoczęła od wyboru nazwy swojej grupy        i stworzenia logo. Powstały nazwy grup:"Ekoludy", "Śniegule", "Ziomki"...

  

Już pierwszego dnia starsi uczestnicy pojechali do Pracowni Ceramicznej w Węgorzewie, by wziąć udział  w warsztatach lepienia z gliny i stworzyć piękne aniołki. 

        

W warsztatach lepienia z gliny uczestniczyły  też  młodsze dzieci pod kierunkiem pani Lewczyk. Efektem ich pracy były gliniane pieski, kotki, serduszka i inne ciekawe dzieła.

          

Nie mogło zabraknąć na półzimowisku  warsztatów  kulinarnych. Pierwsze odbyły się w restauracji PORTO. Każdy uczestnik ze smakiem zjadł własnoręcznie przygotowaną pizzę z dobranymi przez siebie dodatkami.Pycha! Był też czas na zabawy w kąciku pełnym zabawek.

       

Dzieci uczestniczyły tez w kolejnych warsztatach kulinarnych w szkole, piekąc pyszne  gofry oraz ozdabiając je wybranymi smakołykami.

      

Był śnieg, więc były też  szaleństwa  na nartach w Okrągłem, oczywiście pod opieką instruktorów. Najpierw rozgrzewka, poznanie regulaminu, cenne uwagi instruktorów i  jazda rozpoczęta. Nawet ci, którzy nie potrafili jeździć na nartach, już po kilku instrukcjach szusowali z góry na dół. Narciarze  po szaleństwach na stoku musieli rozgrzać się gorącą czekoladą w restauracji Sielanka.

      

Natomiast młodsi bawili się w Bajkolandii. Tam  nikt się nie nudził, a czas tak szybko zleciał... Dziewczynkom panie wplatały kolorowe warkoczyki we włosy, a kto chciał mógł również mieć wybrany tatuaż na ręku. Były gry i zabawy, skoki na trampolinie, zabawy w piłeczkach, jazda samochodzikami, przebieranki, wspinaczki,  a na pożegnanie słodki poczęstunek i  kolorowa kształtka z balonika.

      

Kolejną atrakcją półzimowiska był pobyt w Tropikanie w Hotelu Gołebiewski w Mikołajkach, Ponad dwie godziny zabaw             w wodzie oraz korzystania z różnych atrakcji Tropikany: rzeka, fale, zjeżdżalnie, jacuzzi było niezwykle emocjonujące. 

      

Ponieważ dzieci kochają aktywność, pływanie i zabawy w wodzie, kolejny raz pojechały do Parku Wodnego w Wilkasach.        Jeszcze kilkakrotnie korzystały  z basenu w Wilkasach, pływając, bawiąc się, relaksując. 

     

 Edukacja i kultura są niezbędne nawet w ferie. Dlatego też uczestnicy półzimowiska  obejrzeli spektakl teatralny pt.: „Szczęśliwy książę” w Teatrze Laki i Aktora w Łomży, spotkali się z aktorami oraz zwiedzili  teatr. Z wieży teatru podziwiali panoramę Łomży.

       

W ramach wypoczynku również odbyły się  również wycieczki do kina do Ełku. Dzieci zobaczyły nowe filmy: „Balerina” i „Ostatni smok świata”. Przy okazji dzieci zrobiły drobne zakupy w Galerii Brama Mazur.

     

Wiele atrakcji zapewnił uczestnikom półzimowiska  Konsulat Świętego Mikołaja w Kętrzynie, który również odwiedziliśmy. Obserwowanie powstawania bombki, samodzielne wydmuchiwanie bombki, ozdabianie swoich bombek w kształcie serduszek walentynkowych i nie tylko, dowolnymi wzorami, kolorami, brokatami, piórkami, pisanie  listów  do Mikołaja, zwiedzanie magazynu Mikołaja, gdzie wszystko można było nie tylko obejrzeć, ale i dotknąć i wypróbować- to była super zabawa. 

      

Każda z grup dzieci bawiła się też w hali sportowej  z chustą animacyjną, kocykami,  ze sprzętem sportowym. Odbyły się mecze piłki nożnej starsi kontra młodsi, zawody i konkurencje sportowe, budowanie z kształtek oraz wiele innych zabaw ruchowych,     wymyślonych przez kreatywne dzieci.Sport to zdrowie!

          

W hali sportowej pod okiem trenera ćwiczyła grupa sportowa. Sportowcy grali mecze piłki nożnej, ręcznej, ćwiczyli, a po zajęciach też ... tańczyli.

      

Emocjonująca i aktywna była też gra w kręgle w Bowling Pub. W przerwie czas na pizzę, frytki...

      

Atrakcją ostatniego dnia półzimowiska była dyskoteka piżamowa, podczas której dzieci z wielką chęcią przebrały się w piżamki. 

      

W czasie wolnym między wycieczkami dzieciaki chętnie uczestniczyły w wielu konkursach, zorganizowanych przez wychowawców,  gdyż Integracyjne bezpieczne ferie 9 to nie tylko relaks, zabawa, ruch i wypoczynek, ale to też edukacja, profilaktyka, bezpieczeństwo.

„Bezpieczne i zdrowe zabawy zimowe”, quiz profilaktyczny „Żyję zdrowo-kolorowo”, „Wielka krzyżówka ekologiczna”, „Niegocin, jaki znam”, quiz „Przyjaciel przyrody”- to tytuły naszych konkursów, za które nagrody ufundowało  Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku oraz  giżycka FOWJM. Piękne  prace konkursowe uczestników półzimowiska świadczą o ich pomysłowości i kreatywności. Fundatorom nagród dziękujemy! 

       

Podczas zajęć warsztatowych „Bezpieczny Internet”, powstał plakat z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu- dzieci włączyły się w kampanię "NIE DLA HEJTU !'

      

Wszystko co dobre, szybko sie kończy, tegoroczne ferie również zakończone. Uśmiechy dzieci, podziękowania rodziców świadczą o tym, że Integracyjne bezpieczne ferie 9 były atrakcyjne i udane!

Więcej zdjęć w GALERII / INTEGRACYJNE BEZPIECZNE FERIE 9 

Wychowawcy:

Joanna Witek, Jadwiga Lemańska, Anna Trześniewska, Paulina Szachniuk- Albowicz, Aneta Krahel, Alicja Cwalińska, Marcin Łobodziński