Strefa Użytkownika

Integracyjne półkolonie "Niezwykłe wakacje" 2017 r.

26 czerwca 2017r.- 7 lipca 2017r. 

Zaraz po zakończeniu roku szkolnego, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Podaruj dziecku radość” przy Zespole szkół nr 1 w Giżycku zorganizowało dzieciom z giżyckich szkół Integracyjne półkolonie „Niezwykłe wakacje”. Pogoda tego lata też niezwykła- sporo deszczu, za mało słońca, ale pomimo tego nasi uczestnicy nie nudzili się. Pierwsze wakacyjne dni spędzili w Mazurolandii, w Parczu pod Kętrzynem, podziwiając park miniatur, muzeum militariów, grodzisko rycerskie, chaty regionalne, próbując swoich sił w strzelaniu z łuku   oraz bawiąc się na dmuchańcach i placu zabaw. Starsi uczestnicy zwiedzili też pobliską siedzibę Hitlera w Gierłoży. Niezwykłą atrakcją dla dzieci była przejażdżka kolejką wąskotorową z Ełku do Sypitek i z powrotem.

Kiedy pogoda płatała figla, koloniści poprawiali sobie humory oglądając film 3d „ Gru, Dru i Minionki” w Suwałkach, bawiąc się w Bajkolandii, w kręgielni  oraz korzystając z kąpieli w Parku Tropikana w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach.

W piękną słoneczną pogodę dzieci zwiedzały Motylarnię i ogrody pokazowe w Marcinkowie koło Mrągowa. W Mrągowie zaś uczestnicy półkolonii odwiedzili  Muzeum Sprzętu Wojskowego, gdzie   poznali  historię  starych pojazdów, nie tylko wojskowych. Mieli okazję odbyć niezwykłą przejażdżkę  pojazdem opancerzonym Skot- to były emocje!

 Po nich  tylko pyszne lody i ciasto w Cudo Caffe w Mrągowie.

Słoneczna pogoda pozwoliła też uczestnikom półkolonii na spacer po Giżycku, szlakiem naszych zabytków, rejs niezwykłym statkiem Dźwina po Niegocinie  oraz na mecze piłki nożnej na szkolnym boisku.  

Największą i niezwykłą atrakcją dla uczestników półkolonii była zielona szkoła w niezwykłym miejscu - Parku Rozrywki Aktywnej BARTBO w Butrynach . Tam niezwykłe atrakcje dla dzieci, niezwykła gościnność i opieka instruktorów, a  w szczególnie naszego opiekuna pana Włodka.

Nocleg w wojskowych namiotach, na kanadyjkach – to nie lada wyzwanie, któremu sprostali wszyscy uczestnicy półkolonii, pomimo nocnej burzy. Ale zawsze po burzy nadchodzi słońce, więc dzieci mogły korzystać z niezwykłych atrakcji BARTBO takich jak:  jazda na

segwey’u , zabawy na dmuchawcach, zabawach z wielką piłką  oraz innych atrakcjach  Parku Rozrywki Aktywnej. Najodważniejsi koloniści (a było ich wielu) zmierzyli się z trasami parku linowego, oczywiście pod okiem instruktorów. Na koniec dnia wspólne ognisko, grill, pieczenie kiełbas, wspólna zabawa.

Codziennie podczas półkolonii, były też pyszne śniadanka  ( szwedzki stół) oraz obiadki  przygotowywane  przez szkolne panie kucharki.

A w wolnej chwili  dzieci wykonywały prace plastyczne na ogłoszone konkursy: „Zabytki Mazur", "Bezpieczne Mazury latem" i " Stop uzależnieniom". Za piękne prace  autorzy otrzymali nagrody ufundowane przez ze Stowarzyszeniem oraz  FOWJM, Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej oraz sklep Globo. Była też  odrobina  czasu na gry zespołowe przy stoliku.  Każdy uczestnik tego wypoczynku dostał różne gadżety, pozyskane od sponsorów lub instytucji. Tyle atrakcji w czasie półkolonii odbyło się dzięki ludziom dobrej woli, darowiznom oraz darczyńcom indywidualnym. Organizację półkolonii wsparli  też: Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Urząd Miejski w Giżycku.

Niezwykłe wakacje za nami, ale wakacje trwają nadal, niech będą dla was dzieciaki w dalszym ciągu niezwykłe.

Zdjęcia w Galerii