Strefa Użytkownika

MARSZOBIEG DLA AUTYZMU 2017

2 kwietnia obchodziliśmy  Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Już po raz drugi Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „ Podaruj dziecku radość” przy Zespole Szkół nr 1 w Giżycku włączyło  się w obchody tego dnia. W tym roku zorganizowaliśmy w Giżycku MARSZOBIEG DLA AUTYZMU, na który zaproszeni zostali  mieszkańcy  naszego miasta i powiatu, by w ten sposób     solidaryzować się z osobami z autyzmem.  Podczas tej imprezy  propagowaliśmy  wiedzę  na temat tego deficytu wśród społeczności lokalnej, rozdając ulotki oraz przedstawiając prelekcję na temat „Autyzm- poznaj, zrozum, pomóż ?” Honorowy Patronat nad MARSZOBIEGIEM DLA AUTYZMU objęła Senator RP pani Małgorzata Kopiczko.

Po rozgrzewce, przeprowadzonej przez panią Barbarę Somionkę z GOKiR-u w Wilkasach wyruszyliśmy  spod Caffe Crema i maszerowaliśmy ulicami: Kolejowa, Nadbrzeżna, przez most obrotowy, koło Hotelu  St Bruno.  Marszowi towarzyszyły okrzyki jednej z mam autysty, mówiące o tym dniu i o tym deficycie. W Parku Rogera Goemaer'a rozpoczęliśmy bieg ulicą Św. Brunona, na Wzgórze  Św. Brunona, gdzie znajdowała się niebieska meta z niebieskimi lizakami.

Po prelekcji na temat; Autyzm- poznaj, zrozum, pomóż! Zaprosiliśmy uczestników marszobiegu na poczęstunek: kawa, ciastka, napoje, kiełbasa z grilla. Tego dnia wszyscy byliśmy niebiescy, uczestnicy otrzymali koszulki niebieskie  z nazwą imprezy.

Dziękujemy wszystkim instytucjom, samorządowi giżyckiemu, starostwu powiatowemu oraz  ludziom dobrej woli,  którzy wspierali  organizację MARSZOBIEGU DLA AUTYZMU,  a także uczestnikom, którzy   tego dnia solidaryzowali  się z osobami z autyzmem.  W akcie solidarności z autystami wzięła  udział Senator RP Małgorzata Kopiczko, wójt Gminy Giżycko  Marek Jasudowicz, dyrektorzy, nauczyciele, rodzice i dzieci  Zespołu Szkół nr 1 w Giżycku oraz innych placówek oświatowych, słuchacze Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa, Giżyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz wielu giżycczan. Tego dnia na niebiesko świeciło nie tylko niebo, ale też Hotel St Bruno, Urząd Miejski, SOSW, Caffe Crema. Wszystkim dziękujemy!

Zdjęcia w Galerii