Strefa Użytkownika

III INTEGRACYJNY TURNIEJ PŁYWACKI "PŁYWAM JAK RYBA" W PARKU WODNYM W WILKASACH

"Pływam jak ryba"-tak mógł o sobie powiedzieć każdy uczestnik III Integracyjnego Turnieju Pływackiego zorganizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych "Podaruj dziecku radość" przy Zespole Szkół nr 1 w Giżycku.

    1 października 2016r. w Parku Wodnym w Wilkasach dzieci z giżyckich placówek: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Niepublicznego Zespołu Placówek Oświatowych PSOUU, Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Zespołu Szkół nr 1 integrowały się poprzez wspólne zabawy w wodzie  i zawody pływackie.  Każdy uczestnik po rozgrzewce miał za zadanie przepłynąć tor pływalni dowolnym stylem, z pomocą osoby dorosłej lub sprzętu typu koło, pianka lub deska, a przede wszystkim miał się bawić, przy okazji poćwiczyć koordynację ruchową  i osiągnąć sukces. Nad bezpieczeństwem dzieci w wodzie czuwali ratownicy kompleksu wodnego.

Organizatorzy docenili wysiłek zawodników, fundując nagrody- piękne ręczniki z nazwą turnieju i  dyplomy drużynom. Puchary i medale zaś ufundowało Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku. Państwo Sobczakowie nagrodzili dzieci poczęstunkiem - chrupkami.W organizacji turnieju wspierał nas, jak co roku, Park Wodny w Wilkasach oraz giżycki przedsiębiorca. 

Każdy uczestnik turnieju mimo często ograniczonych możliwości wykonał zadanie na medal i zakończył turniej z uśmiechem na twarzy!

zdjęcia w Galerii