Strefa Użytkownika

INTEGRACYJNE PÓŁKOLONIE "NIESAMOWITE WAKACJE"

Wszystko co dobre, szybko się kończy, tak też dwutygodniowe Integracyjne półkolonie Niesamowite wakacje w piątek zakończyły się.  
Były niesamowite, bo  pełne atrakcji, wycieczek, wyjazdów, rekreacji, aktywności, poznawania nowych, ciekawych miejsc i wspólnych zabaw. Rozpoczęliśmy je pogadanką z panią policjant o bezpieczeństwie w czasie wakacji, z panią z Sanepidu o zdrowych wakacjach, po czym wyruszyliśmy na  Mazurskie Safari w Okrągłem k. Talk. Tam też można było aktywnie bawić się w Parku rozrywki. Kolejnego dnia uczestnicy półkolonii w Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie mogli sprawdzić wszystkie wozy militarne i  nie tylko, ale najwięcej emocji dostarczyła przejażdżka bardzo głośnym wozem bojowym SKOT 64. Tego samego dnia dzieci mogły też podziwiać zagrożone gatunki motyli oraz ciekawe rośliny w Ogrodach pokazowych & Motylarni w Marcinkowie k. Mrągowa. Słoneczna pogoda pozwoliła też dzieciom młodszym odbyć rejs Dźwiną po Niegocinie, a starszym spływ kajakowy uroczą Sapiną. Było też plażowanie w Kruklankach oraz podziwianie naszego pięknego Giżycka- spacer  Pasażem Portowym, kładką, molo, nabrzeżem Kanału Łuczańskiego. 
Niesamowitą Zieloną szkołę w Butrynach pod Olsztynem zorganizowali nam animatorzy kultury w Parku Rozrywki Aktywnej BARTBO.
Rozpoczęliśmy od   survivalu czyli nauki przetrwania. Zdolność odczytania kierunku świata ze wskazówek płynących z natury, budowa szałasu, krzesanie ognia, używanie kompasu – tego właśnie nauczyliśmy się pod okiem instruktorów. Po tej porcji nauki  obiad i  kolejna moc niesamowitych atrakcji takich jak:
-szaleństwa na placu zabaw ( zjeżdżalnie dmuchane, zamki dmuchane, trampoliny)
- adrenalina w Parku linowym ( starsi i młodsi pokonywali trasy o różnym stopniu trudności!)
- nauka jazdy na dwukołowym pojeździe- segway
- inny, przezabawny mecz dwóch piłek- zawodników (zobacz zdjęcia!)
- ochłodzenie się w kąpielisku, w strefie relaksu
- wieczorne ognisko, pyszne kiełbaski, parówki z grilla, pianki z ogniska, chlebek pieczony...
- zbiórka przed namiotami, przygotowania do oglądania meczu ( flagi, szaliki, ubrania, gadżety, malunki na twarzach..) 
- niesamowicie emocjonujący i ważny mecz POLSKA- PORTUGALIA w specjalnie zorganizowanej strefie kibica - niesamowity doping mieli nasi piłkarze!
- w trakcie meczu "nasz mecz" do ciemnej nocy- część niecierpliwych kibiców grała na boisku obok swój mecz- rosną nam nowi, zdolni piłkarze!
- nocleg w niezwykłych "pokojach"- namiotach wojskowych, na niezwykłych łóżkach- kanadyjkach
- a nocą niespodzianka- deszczyk (dobrze, że nie burza!)
Wyspani i niewyspani musieliśmy wstać, bo po smacznym i urozmaiconym śniadaniu znowu czekały atrakcje: mecz, zabawy na placu, oglądanie ekspozycji pojazdów militarnych, gra w piłkarzyki na trawie, samodzielna jazda starszych na segwayach i powrót do stęsknionych rodziców. 
A kolejny tydzień rozpoczęliśmy wycieczką do Ełku do kina Planet Cinema na film 3D pt:" BFG: Bardzo Fajny Gigant ". Relaks w Szarejkach w gospodarstwie agroturystycznym, samodzielne pieczenie chlebka, ognisko z kiełbaskami, bardzo bliskie spotkania ze zwierzętami takimi jak: kozy, konie, owce, barany, źrebaki, pies, kot....oraz  próba dojenie kozy - właściwie dwóch białej i czarnej- to kolejna porcja niesamowitych atrakcji na półkolonii. 
Deszczową pogodę starsi uczestnicy półkolonii wykorzystali na grę w kręgle, mecze piłki nożnej w szkole, a młodsi na zabawy w wodzie w Parku Wodnym w Wilkasach. 
Starszaki odwiedziły też zamek w Rynie, gdzie poznały historię zamku, legendę o księżnej Annie, która do dziś straszy na zamku
Wszyscy  zaś ostatni dzień   spędzili  w Świętej Lipce, gdzie w Sanktuarium Maryjnym wysłuchali pięknie brzmiącego koncertu organowego, po czym odwiedzili przykościelne stragany, punkty z lodami oraz TESCO w  Kętrzynie. 
Każdy uczestnik miał też  czas na wykonanie prac konkursowych „Bezpiecznie nad  jeziorami" (współorganizator: MOPR), „Uzależnienie to twój wróg" (współorganizator: Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku) oraz „Mazurska przyroda latem” (współorganizator: FOWJM). Ostatniego dnia wychowawcy wręczyli dzieciom piękne nagrody za konkursy –dziękujemy w/w fundatorom. Podziękowania kierujemy też do instytucji ,które wsparły organizację wypoczynku: Urzędu Miejskiego w Giżycku, MZOSiP w Giżycku, Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz do rodziców, prywatnych przedsiębiorców i ludzi dobrej woli, bez których dzieci nie miałyby tyle atrakcji. 
Uśmiechy na twarzach dzieci oraz laurki -podziękowania od nich świadczą o tym, że warto organizować taki wypoczynek.

Kierownik i wychowawcy Integracyjnych półkolonii „Niesamowite wakacje” 

Zobacz zdjęcia w Galerii