Strefa Użytkownika

INTEGRACYJNE PÓŁKOLONIE \\\" NIEZAPOMNIANE WAKACJE\\\"

~~~~Zakończyły się dwutygodniowe Integracyjne półkolonie "NIEZAPOMNIANE WAKACJE", zorganizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Podaruj dziecku radość” przy Zespole Szkół nr 1 w Giżycku. Uczestnicy wypoczynku– 75 uczniów naszej szkoły podzieleni byli na grupy młodszych i starszych, ale wszyscy codziennie przez 8 godzin mieli zapewnione moc atrakcji.
Młodsi piekli bułeczki w piekarni Państwa Baniewskich w Kruklankach, potem bawili się w Rodzinnym Centrum Rozrywki, Rozwoju i Kultury QUIZER, a tymczasem starsze grupy podziwiały urocze Mazury na spływie kajakowym Sapiną. Wielu wrażeń i bliskich spotkań z dziką zwierzyną dostarczyło wszystkim Safari w Okrągłem. Część odważnych uczestników zmierzyła się z wyzwaniem i bez trudu przeszła trasę w Parku linowym. Gościliśmy też w Jeziorowskich, gdzie  jak zawsze w niezwykle miłej atmosferze, pomysłowe panie zapewniły nam super zabawę. Robiliśmy kartki techniką PERGAMANO, lepiliśmy żaby z gliny, malowaliśmy farbami plakatowymi prace na konkurs " Bezpieczne wakacje na Mazurach" (dofinansowany przez Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej) własnoręcznie przygotowywaliśmy placki z truskawkami- były pyszne, bawiliśmy się na placu zabaw, przeszliśmy ścieżkę zmysłów i plażowaliśmy nad jeziorem. Giżycko również było jedną z wielu atrakcji w programie półkolonii. Spacer po molo, lody,  gofry , gra w kręgle w Bowling Pub, zabawy na placach zabaw i siłowni przy „Siódemce”, plażowanie na COS-ie oraz udział młodszej grupy w Bajkowym Lecie na plaży miejskiej i w zabawach z
Ruppertem będziemy mile wspominać. Odwiedziliśmy też Ełk, a tam Muzeum kropli wody w Wieży Ciśnień oraz obejrzeliśmy film 3D „ Minionki”. Kolejnego dnia  znów wycieczka, tym razem tradycyjnie już do  Świętej Lipki. Po wysłuchaniu koncertu organowego w Sanktuarium Maryjnym pojechaliśmy zwiedzać bunkry w Mamerkach. Tam obejrzeliśmy zbiory Muzeum II wojny światowej, rekonstrukcję łodzi podwodnej U-BOOT oraz tajne bronie III Rzeszy. Była to fascynująca lekcja historii z dreszczykiem w bunkrach, ale do odważnych świat należy. Następne przygody czekały nas na wycieczce po Suwalszczyźnie tzn. najpierw w Wigierskim Parku Narodowym z panią przewodnik, potem zwiedzanie Klasztoru Kamedułów, wyprawa śladami papieskimi- rejs statkiem, zwiedzanie apartamentów i obiad w Starym Folwarku. Hitem półkolonii okazała się zielona szkoła  i nocka w Łękuku, w Ośrodku Aktywnej Rekreacji. Urocze miejsce i moc atrakcji jakie przeżyliśmy w Łękuku to: ścieżka zdrowia, mecz piłki siatkowej plażowej, zajęcia taneczne pod kierunkiem pani instruktor tańca, gry w piłkarzyki, w krykieta, skoki na trampolinie, zabawy na placu zabaw, spacery po okolicy, lody, kąpiel w jeziorze i relaks na słońcu oraz pyszne jedzonko ... Piątek ostatni dzień półkolonii spędziliśmy w Rynie, zwiedzając Zamek Ryn oraz  spacerując po ryńskiej Ekomarinie. „ Niezapomniane wakacje” dobiegły końca, a odbyły się dzięki dofinansowaniu przez Urząd Miejski w Giżycku, Kuratorium Oświaty w Olsztynie, wpływom z 1% ,darowiznom od instytucji i osób prywatnych, którym dziękujemy oraz środkom własnym Stowarzyszenia. Dzięki Wam nasze półkolonie należą do niezapomnianych!
Uczestnicy oraz wychowawcy Integracyjnych półkolonii „ Niezapomniane wakacje”.


Zdjęcia w Galerii oraz na facebooku

https://www.facebook.com/podarujradoscgizycko?ref=hl