Strefa Użytkownika

Rajd Rowerowy po Gminie Pozezdrze

 

Rowerowo i fotograficznie poznaj Gminę Pozezdrze !!!

 

Rajd Rowerowy po Gminie Pozezdrze, to propozycja nie tylko dla ludzi aktywnych – to propozycja również dla każdego pasjonata turystyki z perspektywy rowerowego siodełka, dla osób kochających obcowanie z przyrodą, ceniących sobie zdrowie oraz spędzanie czasu wśród pozytywnych ludzi.

Rajd Rowerowy po Gminie Pozezdrze to impreza, w której każdy Uczestnik traktowany jest jak zwycięzca. Rajd nie ma charakteru otwartej rywalizacji i klasyfikacji, a jego celem jest zachęcenie do aktywnego spędzania czasu w atmosferze pikniku rodzinnego.

Zachęcamy wszystkich do zabrania ze soba aparatu fotograficznego bądź smartfona, a wszystko po to, by móc uwiecznić wspaniałe widoki i zakątki Gminy Pozezdrze. Być może to właśnie Twoje zdjęcie zostanie wykorzystanie w filmie promującym Gminę Pozezdrze, a na pewno zostanie pokazane na wystawie fotograficznej w Gminnym Ośrodku Kultury w Pozezdrzu.

Trasa nie zbyt długa jak i nie krótka („w sam raz dla każdego”) wiedzie atrakcyjnymi i urozmaiconymi terenami Gminy Pozezdrze. Uczestnicy biorąc udział w rajdzie będą mogli bliżej poznać lokalną przyrodę oraz kulturę miejscowej społeczności. Trasa rajdu poprowadzi Uczestników przez jedną z najbardziej malowniczych miejscowości Gminy Pozezdrze tj.: Piłaki Wielkie (Rezerwat Przyrody Piłackie Wzgórza).

 

TRASA RAJDU: Pozezdrze-Stręgielek-Gębałka-Piłaki Wielkie-Kuty-Przerwanki-Pozezdrze

 

Bliskie sąsiedztwo wspaniałych okolicznych jezior i leśnej głuszy urozmaica ten krajobraz sprawiając, że rowerzysta może jeszcze bardziej zagłębić się w przyrodzie Gminy Pozezdrze i poznać jej kwintesencję. Przejazd przez okoliczne małe miejscowości pozwala na poznanie z bliska lokalnej społeczności i jej kultury.

Zachęcamy do udziału w Rajdzie Rowerowym po Gminie Pozezdrze – imprezie, w której nie liczy się kto najszybciej dojedzie, najważniejsze jest to, żeby do mety dojechać w rodzinnej atmosferze, z przyjaciółmi czy znajomymi bawmy się wspólnie na świeżym powietrzu!

 

Po rajdzie zapraszamy wszystkich na integracyjne ognisko nad jeziorem Pozezdrzańskim (plaża Gminna), gdzie dobiega końca trasa Rajdu.

 

Każdego uczstnika czeka pamiątka z Rajdu.

 

Rajd po Gminie Pozezdrze organizowany jest w ramach projektu:

Multimedialna Pocztówka Gminy Pozezdrze. Bądź aktywny – promuj siebie i swoje otoczenie”

Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny, Gminy Pozezdrze i Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.